WYSTĘP SIÓDMOKLASISTÓW W GMINNYM PRZEGLADZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Dnia 26 listopada 2017 r. utalentowani muzycznie uczniowie z kl. VII, czyli - Magdalena Lechwar, Angelika Piątkowska, Julia Rogaczewska, Dominik Jurkowski, Adrian Reczek i Bartłomiej Matysik - pojechali na Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych do Kołaczyc. Reprezentanci owej klasy wykonali tam dwa utwory - pierwszy to „Serce w plecaku”, a drugi „Bo w piechocie fajno jest”. Siódmoklasistów do występu przygotowała pani mgr Maria Jachym.

Dziewczynki ubrane były w ludowe spódnice w kwiaty, miały również wianek z kwiatów na głowach i czerwone korale na szyi. Chłopcy z kolei mieli na sobie zielone mundury wojskowe i czapki.

Występy zaczęły się o godzinie 1700, a zakończyły ok. 1910. Wśród wykonawców znaleźli się: chór „Zorza” z Kołaczyc, chór uczniów „Fraza” i soliści z tamtejszej Publicznej Szkoły Podstawowej, zespół ludowy „Pogórzanie” z Bieździedzy, Kołaczycka Drużyna Harcerska "Wilki" i my – reprezentanci sowińskiej szkoły.

Przybyli na koncert goście świetnie się bawili podczas naszego występu oraz w trakcie występów pozostałych wykonawców. Po zakończonym przeglądzie zostaliśmy zaproszeni przez organizatorów na  poczęstunek, a na wynos dostaliśmy soki, wafelki i babeczki. Do domów udaliśmy się bardzo zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi.

Mnie bardzo się ten przegląd podobał i mam nadzieję, że za rok też tam pojedziemy w takim samym składzie.

Opracował uczeń kl. VII – Bartłomiej Matysik

(pod kierunkiem mgr M. Jachym)

GALERIA FOTOGRAFII