kalendarium

Poniedziałek, 2018-06-18

Imieniny:

Elżbiety, Marka
menunewsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

statystyki
  • Odwiedziło nas: 313218 osób
  • Do końca roku: 196 dni
  • Do wakacji: 4 dni
Logo BIP
http://www.men.gov.pl/
http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/
http://www.ko.rzeszow.pl/
 http://rodzina.org.pl/
http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/
http://www.ryms.pl/
http://www.qlturka.pl/glowna.html

NASI UCZNIOWIE BYLI BENEFICJENTAMI MINISTERIALNEGO PROJEKTU NAUKI PŁYWANIA

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » NASI UCZNIOWIE BYLI BENEFICJENTAMI MINISTERIALNEGO PROJEKTU NAUKI PŁYWANIA

NASI UCZNIOWIE BYLI BENEFICJENTAMI MINISTERIALNEGO PROJEKTU NAUKI PŁYWANIA

                 W bieżącym roku uczniowie Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Sowinie byli beneficjentami ministerialnego  projektu nauki pływania  "Umiem pływać".   

         Wartość projektu opiewała na kwotę 13 530 zł, w tym dofinansowanie z MSiT wynosiło 7 650 zł. Pozostałe środki w wysokości 5 880 stanowiły fundusze Stowarzyszenia oraz darowizny Sponsorów. 

            Projektem objętych zostało  45 uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Uczniowie ci, przez blisko trzy miesiące - od 5 kwietnia do 17 czerwca 2016 r. - poznawali tajniki nauki pływania pod okiem wykwalifikowanych instruktorów na Krytej Pływalni MOSiR-u w Jaśle. Łącznie odbyło się dwadzieścia zajęć, prowadzonych dwa razy w tygodniu, po 1 godzinie. Przedsięwzięcie to miało na celu nie tylko naukę pływania, ale także propagowanie prozdrowotnych nawyków, korygowanie wad postawy oraz wyrównanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej dla uczniów nie mających stałego dostępu do pływalni. Ważnym aspektem była również edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa nad akwenami wodnymi. 

         Projekt ten okazał się wspaniałą alternatywą zagospodarowania czasu wolnego uczniom.  Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach  i  z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Frekwencja była zawsze bardzo wysoka.  Wszystko to w połączeniu przyniosło oczekiwane rezultaty i każdy mały człowiek,  po zakończonym projekcie, mógł z dumą przyznać - "Umiem pływać".                  

             Projekt opracowały i koordynowały mgr Marta Merkwa, mgr Barbara Rogaczewska i mgr Małgorzata Leśniak-Florek przy wsparciu rodziców oraz nauczycieli ZSS w Sowinie  .


Opracowała mgr Małgorzata Leśniak-Florek

statystyki

Opracowanie: szkolnastrona.pl