RUSZYŁ PROJEKT NAUKI PŁYWANIA "UMIEM PŁYWAĆ"

Pływanie jest jedną z najlepszych form rozwoju dla młodych organizmów, dlatego też 5 kwietnia 2016 r. ruszył w naszej szkole projekt pod hasłem „Umiem pływać” finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Programem objętych zostało 45 uczniów klas I-III szkoły podstawowej, którzy przez blisko 3 miesiące od 5 kwietnia do 17 czerwca 2016 r. będą się uczyć pływać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów na Krytej Pływalni w Jaśle.

Według zamierzeń odbędzie się łącznie dwadzieścia zajęć - systematycznie dwa razy w tygodniu po 1 godzinie. Przedsięwzięcie to ma na celu nie tylko naukę pływania, ale także propagowanie prozdrowotnych nawyków, korygowanie wad postawy, wyrównanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej dla uczniów nie mających stałego dostępu do pływalni. Ważnym aspektem jest również edukacja w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa nad wodą.

Zajęcia nastawione są przede wszystkim na naukę pływania przez zabawę. Mają sprawiać dużo radości, bawić, a jednocześnie rozwijać ciało i ducha dziecka.  A wszystko po to, by każdy mały człowiek mógł z dumą przyznać - Umiem Pływać!

Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa Sportu:
                            Kliknij tutaj aby przejść do strony

Opracowała mgr Małgorzata Leśniak-Florek