UNIWERSYTET RZESZOWSKI DLA MŁODYCH ODKRYWCÓW

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas IV – VI brali udział w projekcie „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”. Uczniowie otrzymali indeksy słuchacza i materiały edukacyjne. Grupa z naszej szkoły liczyła 24 młodych odkrywców, którzy podczas zajęć z Robotyki odbywających się na Uniwersytecie Rzeszowskim konstruowali i programowali różne roboty.

Najbardziej ekscytującym momentem warsztatów były wyścigi robotów stworzonych przez młodych konstruktorów. Profil robotyki realizowany był w  trzech modułach z wykorzystaniem LEGO Mindstorm, scratch i blockly. Obejmował trzy wyjazdy na UR gdzie podczas warsztatów promowano edukację interaktywną i metody eksperymentalne w nauczaniu.

Projekt realizowany był przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „EKOSKOP” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Koordynator projektu – mgr Beata Madej

GALERIA FOTOGRAFII